WĘDKOWANIE

Wody, których na terenie Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego nie brakuje, obfitują w różne gatunki ryb. Nic zatem dziwnego, że miejsce to jest od wielu już lat mekką dla wędkarzy i cieszy się wśród nich niesłabnącą renomą. Będąca dopływem Odry rzeka Gryżyna zaliczana jest do wód z krainy ryb łososiowatych, w swoim górnym biegu jest miejscem stałego występowania pstrąga potokowego.

W tutejszych wodach łowi się płocie, leszcze, liny, okonie, węgorze czy karpie, ale żyją tu także gatunki o większych wymaganiach względem czystości wód takie jak sieje i sielawy. Jezioro Gryżyńskie właśnie pomimo niewielkiej powierzchni zaliczane jest do typu sielawowego, gdyż gatunek ten tworzy w nim rodzimą rozmnażającą się populację.  Akwen ten znany jest także z połowów ogromnych leszczy i karpi oraz z występowania białych raków.  

Ponadto łowione są tu liny i węgorze o wadze ponad 2 kg, duże okonie, płocie, wzdręgi, szczupaki, mocarne karpie: największe z nich osiągały wagę ponad 30 kg! Łowimy także spod lodu!

    

CENY

Zezwolenia do kupienia w recepcji ośrodka. Cena 10zł za dzień.

 

 

Cennik pobytów indywidualnych: domki i pokoje

Zobacz tutaj =>

 

 

AKTUALNE PROMOCJE